2020 IAFAA
  • Placanje clanarine
  • Uputstva i formulari
  • Prijava radova
  • Sarajevo
Sprovođenje vaspitnih naloga - pojam, svrha i primeri dobre prakse

Trajanje: 1 dan,
Nis - 07. Decembar 
registracija od 09.30
 
Metode rada: predavanje/prezentacije, rad u grupama, individualni rad, plenum, diskusije
 
Vreme i mesto održavanja:
Niš - novi datum odrzavanja obuke je 07. Decembar 
 
Cena učestvovanja na obuci 2.500 dinara. (dva ili više učesnika cena 1.900 dinara po učesniku)
 
Elementi programa:
Specifičnosti rada sa mladima sa problemima u ponašanju
Vaspitni nalozi - pojam, svrha i vrste
Uloga centra za socijalni rad u programu sprovođenja vaspitnih naloga
Uloga organizacija i institucija u programu sprovođenja vaspitnih naloga
Zakon o maloletnim učiniocima krivičnih dela
Standardi i procedure u primeni vaspitnih naloga
Primeri dobre prakse
 
Svi učesnici dobijaju sertifikat o prisustvu obuci bez provere znanja sa 5 CPE
 
Vodeći predavač Ljiljana Cumura Žižić
 
REGISTRACIJA:
Mailom na office@ceib.rs
Ili popunjavanjem forme na LINKU
Telefon za dodatne informacije 061 255 61 88
ИСКУСТВО ПРЕДАВАЧА РЕЛЕВАНТНО ЗА ПРИЈАВЉЕНУ ТЕМУ
 
1994
 
у току
ЈП лист „Недељне новине“, Бачка Паланка
новинарка сарадница (извештавање о темама из социјалне заштите и соц. рада)

 
у току
Центар за социолошка истраживања - ЦСИ, Нови Сад
сарадница на истраживачким пројектима, припреми и обради података

 2004
 
Покрајински секретаријат за спорт и омладину, Извршно веће АП Војводине
практикант, стручна сарадница за младе, рад на креирању покрајинског ЛАПМ-а (сектор: социјална заштита ка младима), промоција инклузивних програма
 
2013
Филмски фестивал „Ухвати са мном овај дан!“ посвећен животу, активностима и достинућима особа са инвалидитетом
  
директорка Фестивала
 
2007
Часопис „Тренутак“ (у издању Новосадског удружења студената са инвалидитетом)
главна и одговорна уредница, новинарка
 
у току
  
Омладински клуб Бачка Паланка
омладинска радница, координаторка инклузивних програма, координаторка за програм спровођења васпитних налога за малолетне учиниоце прекршајних дела

 
2008
 
у току
 
ЕДИТ центар, Нови Сад
програм менаџерка, тренер, координаторка за међународну сарадњу

2010
2015
Канцеларија за младе Општине Бачка Паланка
координаторка, омладинска радница, стручна сарадница за младе

 
2014
 
у току
VCC Akademy of Education, огранак за Србију (ЦПС академија)
сертификовани тренер и предавач за модул „Управљање ЕУ фондовима“

            2.2.  Рад на случају, учешће у пројектима, радним групама или друга искуства          релевантна за пријављену тему


Током студија ангажована као чланица Новосадског удружења студената са инвалидитетом, именована на неколико функција (чланица Управног и Надзорног одбора, чланица тима за писање пројеката, тима за промовисање гестовног говора, координаторка програма сервиса персоналне асистенције итд.). Представљала је Удружење на многим домаћим и међународним састанцима, семинарима и конференцијама, често у двострукој улози, као учесник и као персонални асистент.
 
У периоду од 2003-2013. године у улози директорке међународног Филмског фестивала „Ухвати са мном овај дан!“ посвећеног филмским остварењима о достигнућима особа са инвалидитетом. Ауторка неколико филмских остварења, од којих су нека и награђивана:
  • Прва награда за најбољи видео запис, перформанс “Плес код Змаја” (ауторка кореографије и сценских покрета у раду са особама са инвалидитетом), Интернационални фестивал перформанса и визуелних уметности, Порто (Португалија), 2002.
  • Плакета за филмско остварење „Почело је...“, за најбољи приказ процеса рада са особама са инвалидитетом, Филмски фестивал „Ухвати сам мном овај дан!“, 2007.
  • Прва награда за видео запис “Право на образовање“ у категорији „Сведочанство о учењу“, филм о Милени Ракин који промовише целоживотно учење у оквиру конкурса „Дођох, видех, научих“, Београд, 2013.
 
Осим учешћа на бројним програмима из области интеркултуралног учења, такође активно учествовала као полазница, модераторка и едукаторка у међународним инклузивним омладинским разменама, камповима и тренинзима по целој Европи (Босна и Херцеговина, Македонија, Хрватска, Црна Гора, Немачка, Велика Британија, Русија, Румунија, Мађарска, Грчка, Италија, Француска, Кипар, Словенија...). Већина програма била је усмерена на превазилажење предрасуда код младих и уважавање различитости, промоцију савременог стваралаштва, социјалне заштите, иновативних програма и слично.
 
Од 2007. године при Омладинском клубу покренула Волонтерски центар, у којем је посебан акценат стављен на рад са децом и младима са потешкоћама у развоју. Поред бројних обука које су волонтерима пружиле знања и вештине из области волонтерског менаџмента, значајно је што је уз помоћ волонтерске подршке младима који спадају у групу ментално недовољно развијених особа омогућено да учествују у креативним и едукативним програмима, као и да се осећају прихваћено у друштву својих вршњака.
 
Првих година рада у Омладинском клубу креирала програме и  активности које су биле усмерене на мировни активизам, прихватање различитости и борбу против дискриминације, па је већ 2005. године покренута манифестација, међународног карактера „У сваком телу здрав дух“, чији је идеајни творац и ауторка управо Љиљана Жижић. Ова манифестација је данас уврштена међу традиционалне манифестације и има посебно место у Календару манифестација АП Војводине, а под називом „ИН фест“.
 
Љиљана је последњих пар година активна као текстописац и композитор инклузивних песама (посвећених деци са сметњама у развоју), за које су урађени и телевизијски спотови.
 
 
Љиљана Жижић у свом раду доста пажње посвећује афирмацији жена уметница, те су организовани посебни програми који су укључивали радионице оснаживања, личног развоја, стицања одређених знања и умећа, комуникацијске вештине, препознавања сопствених потенција и слично, за жене из сеоских средина, младе Ромкиње, девојке са инвалидитетом итд. Програми су реализовани у оквиру ауторских пројеката “Жене на раскршћу путева”, “Жена између истока и запада”, “У проМЕНИ је шанса”, а обухватили су и учеснице из околних општина и жупанија, те је тиме дат међународни карактер програмима. Књижевне вечери и трибине које су биле део програма подстакле су промоцију жена које се баве уметничким, књижевним и научним радом.
 
Током 2011. године, Љиљана Жижић је креирала и покренула пројекат „Сервиси подршке – корак ка самосталном животу“ који је имао за циљ унапређење живота особа са инвалидитетом и њихових породица, повећање видљивости у локалној заједници и стварање услова за њихово друштвено укључивање и самосталан живот путем формирања мобилних тимова и сервиса персоналних асистената за помоћ, подршку и рад са особама са инвалидитетом на територији општине Бачка Паланка.
 
Пројекат „Сервиси подршке – корак ка самосталном животу“ је реализован као пилот програм успостављања отвореног вида социјалне заштите, и настављен је са реализацијом и наредних година (2012, 2013, 2014, 2015), а истиче се као пример добре праксе у локалној заједници. Захваљујући доприносу који је пројекат дао интергенерацијском дијалогу између младих и сениора са менталним инвалидитетом, Љиљана Жижић је добила прилику да представи програм на међународној конференцији у Улму, Немачка.
 
Још један у низу програма који је унео иновативност у раду са младима, а чији је идејни творац Љиљана Жижић, је пројекат „Ритмови осликани душом – социјализација и инклузија деце са аутизмом путем уметности“. Реализацијом овог пројекта Љиљана Жижић је дала допринос укључивању деце са аутизмом у локалну заједницу, те прихватање креативних метода у едукативне сврхе – примена и промоција арт и музико терапије, терапије покретом и додиром, као иновативног пруступа у раду са младима са инвалидитетом.
 
Свакако је важно напоменути да је захваљујући свом раду на пољу омладинске политике и препознавајући важност подршке локалних власти за унапређење положаја младих, Љиљана Жижић дала значајне препоруке за унапређење положаја младих у општини Бачка Паланка те је утицала и иницирала да локална власт оснује Канцеларију за младе, креира и усвоји Локални акциони план за младе - ЛАПМ, издвоји буџетска средства за финансирање активности усмерене за унапређење омладинских програма, што свакако доприноси бољем животу не само младих, већ и свих грађана. Све ово је утицало да локална власт предложи и изабере Љиљану Жижић за координаторку Канцеларије за младе Општине Бачка Паланка. Љиљана је ову функцију обављала од 2010-2015. године и дала изузетне резултате.
 
Осим програма усмерених на децу и младе са различитим врстама инвалидитета, Љиљана Жижић организује и програме у које су укључени млади из хранитељских породица. Такође су значајни програми „Доктори кловнови“ који се реализују у руралним подручјима општине Бачка Паланка.
 
 
Сарадница је Центра за социјални рад општине Бачка Паланка и ангажована као координаторка програма за спровођење васпитних налога. У оквиру овог програма остварени су веома значајни резултати на пољу оснаживања и усмеравања малолетних учиниоца прекршајних дела.
 
Од 2003. године Љиљана је учествовала као фацилитаторка, модераторка и координаторка на преко 200 домаћих и међународних конференција, научних скупова, програма. Ауторка је и коауторка преко 100 пројеката и програма из области образовања, социјалне политике, уметности, културе...који су реализовани у нашој земљи и иностранству. Од 2005. године самостално или у сарадњи са међународним тимом тренера води тренинге и обуке широм Европе.
Proudly powered by Weebly